FILMOVÁ PROJEKCE – OZVĚNY ANIFILMU

ANIfilm je mezinárodní festival animovaných filmů založený v roce 2010 v Třeboni. Festival nabízí přehlídku filmů z celého spektra animace a uděluje ceny v několika kategoriích, např. nejlepší krátký film nebo nejlepší celovečerní film pro dospělé. Od roku 2019 se festival přemístil do Liberce. Letos měl ANIfilm poprvé jeden ze svých projekčních sálů i v Naivním divadle. Výběr krátkých animovaných filmů představuje to nejlepší z tvorby nejmladší generace českých tvůrců.

Zuza v zahradách

Česko, 2022, 13 min

Režie: Lucie Šimková-Sunková

Zuza je malá blonďatá holčička, která jezdí s mámou a tátou do zahrádkářské kolonie za městem. Jednoho dne potká černého psa a objeví tajemnou zahradu. Kdo tam asi bydlí? Zuza se trochu bojí. Jenže co si počít, když máte z někoho strach, ale najdete na cestě jeho klíč?

Ježek

Česko, 2023, 1 min.

Režie: Daniela Hýbnerová

Film se zabývá klíčovou otázkou – umí ježek plavat?

Šmik!

Česko, 2023, 1 min.

Režie: Philippe Kastner

Pudlice si vaří oběd, když tu jí zavolá kamarádka a chce si popovídat. Pudlice by si ráda povídala, ale vaření nepočká a telefonní šňůra je moc krátká a nedosáhne ke kuchyňské lince. Kéžby se tak naše hrdinka mohla rozdvojit a telefonovat i vařit zároveň! No, a nakonec se skutečně rozdvojí.

Až vyrostu

Česko, 2021, 4 min

Režie: Ester Kasalová

Jdeme se štábem na exkurzi do školky ptát se dětí co by chtěli dělat, až vyrostou. Děti mají velmi jasnou představu. Nesmíme ale zapomínat, že jsou to ale pořád jen děti...

Jsme si o smrt blíž

Česko, 2020, 11 min

Režie: Bára Anna Stejskalová

Krátký film o parazitovi, který žije v mršině psa. V ošklivém světe na skládce hledá spřízněnou duši, nikdo však nedokáže prohlédnout skrz jeho tělesnou schránku. Touha po přátelství ho dovede na pokraj smrti. A jenom láska mu může dát křídla.

Deniska umřela

Česko, 2022, 9 min

Režie: Philippe Kastner

Přestože se snažíme na ni mentálně připravit, smrt domácího mazlíčka nás mnohdy zaskočí. Tohle je příběh o chlapci a jeho fence Denisce, jejíž náhlá smrt přinese chlapci mnoho trápení. Pohroužen v hlubinách smutku nakonec chlapec přijde na to, že její smrt nemusí nutně znamenat, že je Deniska zcela pryč.