Aktuality

V rámci festivalu Mateřinka se uskuteční také workshopy pod širým nebem, během kterých si s profesionálními výtvarníky mohou děti a rodiče vyrobit vlastní loutku či hračku. Workshop Eriky Čičmanové s názvem "Kouzelné bytosti přírody" proběhne ve středu 14. června v 17:00 v zahradě Jedličkova ústavu, druhý workshop "Dřevěná dílna Báry Hubené" se uskuteční v pátek 16. června v 17:00 hodin v zahradě Jedličkova ústavu. Vstupenky v hodnotě 100 Kč za dítě budou k zakoupení na místě. 

Mezinárodní loutkářský festival Mateřinka nabídne návštěvníkům nejen řadu krásných inscenací v podání vybraných českých a evropských loutkových divadel, ale také pestrý doprovodný program. Děti i dospělí si během pěti festivalových dní užijí produkce pod širým nebem, večerní koncerty, výstavy, připraveny jsou také workshopy a projekce.

Již za dva týdny, ve dnech 13. – 17. června, se uskuteční mezinárodní loutkářský festival Mateřinka, který nabídne to nejlepší ze současné tvorby pro děti předškolního věku. Pořádající Naivní divadlo si navíc pro diváky připravilo bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou tři samostatné výstavy. K vidění budou výtvarné ilustrace, výstava fotografií a samozřejmě také expozice loutek. Všechny výstavy je přitom možné navštívit nejen během konání festivalu, ale také v průběhu letních prázdnin.

Divadlo ALFA, Plzeň - O zlaté rybce

Mezinárodní loutkářský festival Mateřinka přináší do Liberce nejen jedinečnou festivalovou atmosféru, ale především nabídku více než dvaceti pečlivě vybraných inscenací v podání devatenácti českých a zahraničních souborů. Rodiče s dětmi tak mají během pouhých pěti dní jedinečnou šanci zhlédnout to nejlepší, co nabízí současné loutkové divadlo divákům předškolního věku. Kromě hlavní věkové kategorie „tři plus“ se v jeho programu objeví také produkce pro úplně nejmenší děti od šesti a osmi měsíců.