Aktuality

Mezinárodní festival profesionálních loutkových divadel Mateřinka 23, který se zaměřuje na inscenace pro děti předškolního věku a jehož 27. ročník se konal v Liberci ve dnech 13. – 17. června, byl v sobotu odpoledne slavnostně zakončen vyhlášením výsledků. Hned dvě individuální ceny si odvezl nezávislý soubor Loutky bez hranic, mezi oceněnými nechybělo ani pořádající Naivní divadlo Liberec.

Divadlo ALFA, Plzeň - O zlaté rybce

Mezinárodní loutkářský festival Mateřinka přináší do Liberce nejen jedinečnou festivalovou atmosféru, ale především nabídku více než dvaceti pečlivě vybraných inscenací v podání devatenácti českých a zahraničních souborů. Rodiče s dětmi tak mají během pouhých pěti dní jedinečnou šanci zhlédnout to nejlepší, co nabízí současné loutkové divadlo divákům předškolního věku. Kromě hlavní věkové kategorie „tři plus“ se v jeho programu objeví také produkce pro úplně nejmenší děti od šesti a osmi měsíců.

V rámci festivalu Mateřinka se uskuteční také workshopy pod širým nebem, během kterých si s profesionálními výtvarníky mohou děti a rodiče vyrobit vlastní loutku či hračku. Workshop Eriky Čičmanové s názvem "Kouzelné bytosti přírody" proběhne ve středu 14. června v 17:00 v zahradě Jedličkova ústavu, druhý workshop "Dřevěná dílna Báry Hubené" se uskuteční v pátek 16. června v 17:00 hodin v zahradě Oblastní galerie Liberec. Vstupenky v hodnotě 100 Kč za dítě budou k zakoupení na místě. 

Mezinárodní loutkářský festival Mateřinka nabídne návštěvníkům nejen řadu krásných inscenací v podání vybraných českých a evropských loutkových divadel, ale také pestrý doprovodný program. Děti i dospělí si během pěti festivalových dní užijí produkce pod širým nebem, večerní koncerty, výstavy, připraveny jsou také workshopy a projekce.