FILMOVÁ PROJEKCE – OZVĚNY ANIFILMU

Anifilm je mezinárodní festival animovaných filmů založený v roce 2010 v Třeboni. Festival nabízí přehlídku filmů z celého spektra animace a uděluje ceny v několika kategoriích, např. nejlepší krátký film nebo nejlepší celovečerní film pro dospělé. Od roku 2019 se festival přemístil do Liberce. V rámci Ozvěn ANIfilmu si pustíme tři z vítězných filmů ročníku 2020.

Dcera 

Studentským Oscarem, nominací na „velkého“ Oscara i Cristalem z Annecy ověnčený film Dcera je největším úspěchem české animace posledních let. Působivý loutkový film vznikl na pražské FAMU. Autorka pocházející z Ruska podtrhla sílu vyprávění o ne zrovna ideálním vztahu otce a dcery dynamickou ruční kamerou a detailními záběry na tváře loutek.

Režie: Daria Kashcheeva
Délka: 15 minut
 

Mlsné medvědí příběhy - Na lanýže!

Další díl z úspěšného seriálu o mlsných medvědech. Nedvěd a Miška by si rádi uvařili něco, co ještě nikdy předtím nejedli. V kuchařce najdou recept na lanýže – vzácné houby s údajně nepopsatelnou chutí. Rozhodnou se, že si lanýže obstarají sami, bez divokých prasat. Hravý film pro nejmenší diváky.

Režie: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková
Délka: 7 minut

 

Pračka

Vtipná hříčka Alexandry Májové je nevšedně pojatým podobenstvím mezilidských vtahů. Muž zde ovšem neřeší problémy ve vztahu se ženou, ale s dotěrným domácím spotřebičem.
Film Pračka uvádíme s laskavým svolením Kurzfilm Agentur Hamburg e.V.
 
Režie: Alexandra Májová
Délka: 6 minut