FILMOVÁ PROJEKCE

Plody mraků

VÁNOČNÍ SVATBA SNĚHULÁKA KARLA

Podle námětu Petra Vodičky, který v Naivním divadle v minulosti opakovaně s úspěchem režíroval, vzniklo nejdříve krátké divadelní představení Vánoční svatba sněhuláka Karla a později v režii autora i stejnojmenný loutkový film. V jednoduchém vánočním příběhu ožijí po ozdobení stromku a odchodu otce a syna vánoční ozdoby. Sněhulák Karel však marně hledá svou vyvolenou, sněhulačku Evu, kterou si má letos vzít... O výtvarnou podobu filmu se postarala loutkářská scénografka Barbora Čechová.

Režie: Petr Vodička
Délka: 13 minut

 

PLODY MRAKŮ

Pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Na malé mýtině obklopené temným lesem žijí tvorové, jejichž jedinou potravou jsou semínka, měnící se ve svítící plody. Zvířátka mají často hlad, protože semínka k nim přiletí jen málokdy. Jeden z nich, Chlupáč, se ale odhodlá vstoupit do lesa. Animovaný film Kateřiny Karhánkové a výtvarnice Alžběty Skálové obdržel na letošním Berlinale cenu Evropské asociace dětského filmu pro nejlepší krátký film roku 2018.

Režie: Kateřina Karhánková
Délka: 10 minut

 

KRVAVÉ POHÁDKY

Pět klasických pohádek, zvrácených do podoby, ve které se násilím moc nešetří. Červená Karkulka, Popelka nebo Kráska a Zvíře. Tyto a další dva světoznámé pohádkové příběhy, převyprávěné v minutových epizodách, kde má hlavní slovo černý humor, cynismus i trocha modernizace. Nevhodné pro děti. Mohlo by se jim to líbit...

Režie: Tereza Kovandová
Délka: 8 minut