POSLEDNÍ FESTIVALOVÝ DEN

V sobotu dopoledne v 9:00 a 10:30 hodin se v Sále NDL můžete těšit na FUJ JE TO!, inscenaci Divadla loutek Ostrava pro děti od tří let o tom, jak se pejsek zatoulal a díky tomu poznal, co je v životě nejdůležitější. Paralelně s tím bude ve Studiu NDL možné zhlédnout představení KDE BUDEME BYDLET v podání pražského souboru vi.TVOR, určené taktéž dětem od tří let.

Jako náhradu za zrušená představení Sedmero krkavců ve 13:00 hodin ve Studiu NDL zahraje pražský soubor Buchty a loutky inscenaci AUTOMAT NA POHÁDKY.

S blížící se 15. hodinou jdeme do finále. Zatímco se diváci na zahradě Oblastní galerie Liberec pobaví s Divadlem LokVar při sledování marionetové komedie MATĚJ A ČERTI, v sále Naivního divadla pětičlenná odborná porota, za účasti čelních představitelů Statutárního města Liberec a Libereckého kraje, vyhlásí a udělí ceny nejzdařilejším inscenacím festivalu.

Závěrečnou tečku za festivalem Mateřinka učiní pražské Studio DVA Divadlo, které v 18:00 hodin uvede v Divadle F. X. Šaldy svou úspěšnou inscenaci pro děti od 10 let MALÝ PRINC. V titulní a jediné roli originální hudebně-divadelní adaptace jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury se představí Jan Cina.