FESTIVAL V DIVADLE I POD ŠIRÝM NEBEM

Nejvíce venkovních akcí se uskuteční v samém centru Liberce na náměstí Dr. E. Beneše. Tyto produkce jsou přístupné všem návštěvníkům zdarma.

V úterý 15. června zahájí festival tradiční průvod masek a kostýmů, který za doprovodu dechového uskupení Dunka Boys vyrazí z Naivního divadla v 15:00 hodin a vyvrcholí před libereckou radnicí malým divadelním zastavením.

Ve středu 16. června v 15:00 a 16:00 hodin se mohou diváci těšit na tradiční portugalské loutkové divadlo s názvem Teatro Dom Roberto v podání skvělého Josého Gila. Vyvrcholením středečního doprovodného programu pak bude koncert nepřeslechnutelného Big´O´Bandu, který svými písněmi rozvlní náměstí ve 20:00 hodin. Kvůli Mateřince se do Liberce z dalekých cest vrátí také sloní vzducholoď Elefantelin s malou divadelní instalací ve svých útrobách. Zakotví jak jinak než na svém oblíbeném místě na náměstí a bude přístupná během dne po celou dobu festivalu, avšak pouze pro omezený počet osob v rámci jedné rodiny či kolektivu.

Kdo upřednostňuje přírodu před ruchem města, může dorazit na zahradu Oblastní galerie Liberec. Ve čtvrtek 17. června odpoledne zde vystoupí pražské Studio Damúza se svou inscenací Řeka a v sobotu 19. června na to tomtéž místě zahraje pražské Divadlo LokVar pohádku Matěj a čerti. Příjemnou letní atmosféru si diváci užijí také v zahradě Jedličkova ústavu, a to v pátek 18. června společně s divadlem Krutý krtek a jeho Romskými pohádkami. Vstupenky na tato zahradní představení je možné zakoupit na pokladně Naivního divadla Liberec.

Skutečnou specialitou festivalového open air programu a jedinečným zážitkem pro všechny milovníky loutkového divadla a české literatury bude Krvavý román v podání již zmíněného Divadla LokVar. Inscenaci inspirovanou stejnojmenným dílem českého spisovatele a básníka Josefa Váchala je možné zhlédnout zdarma ve středu 16. června ve 21:00 hodin v originálním prostředí horolezecké arény v bývalém lomu v Mlýnské ulici.