Aktuality

Hned trojici ocenění si odváží Divadlo Drak za pohybovou grotesku na téma uspávání dětí Do hajan! Po dvou cenách obdržela inscenace na motivy laponských mýtů a pohádek Nanuk v podání pražského Divadla Minor a Kabinet zázraků neboli Orbis pictus pořádajícího Naivního divadla Liberec. Zdařilé herecké výkony navíc porota ocenila v inscenacích Fuj je to! Divadla loutek Ostrava, Kde budeme bydlet Divadla Vi.Tvor a Teatro Dom Roberto z portugalského S. A. Marionetas.

Po dlouhých měsících nejistoty jsme rádi, že se festival Mateřinka uskuteční podle plánu. I když letošní 26. ročník bude vzhledem k vládním opatřením jiný než v minulých letech, věříme, že si ho diváci spolu s námi ve zdraví užijí. Festivalu se zúčastní osmnáct vybraných divadel, nezávislých skupin a sólistů. Kromě čtrnácti českých přijedou i čtyři soubory z Portugalska, Španělska a ze Slovenska. Během pěti festivalových dní mohou návštěvníci zhlédnout bezmála padesát představení určených nejen dětem předškolního věku, ale také nejmenším divákům od dvou let.

Vážení diváci,

s politováním Vám musíme oznámit, že všechna představení Sedmero krkavců (DAMU) dne 19. června 2021 v časech 10:00, 11:00, 13:00 a 14:00 hodin SE RUŠÍ.

V případě zájmu můžete místo toho přjiít na představení pražského divadla Buchty a loutky - Automat na pohádky ve stejný den ve 13:00 hodin. Pokud možnost náhradního představení nevyužijete, vrátíme Vám vstupné do středy 30. června 2021 v pokladně Naivního divadla. Děkujeme za pochopení. 

 

Všechno krásné jednou končí, a to se týká i festivalu Mateřinka. Ale netřeba zoufat, stále před sebou máme celý den a řadu skvělých představení!

26. ročník mezinárodního festivalu MATEŘINKA "21" se uskuteční ve dnech 15. – 19. června 2021.

Vstupenky je možné rezervovat on-line na našich webových stránkách nebo osobně na pokladně Naivního divadla.

Pokladna je otevřena pondělí–pátek od 10:00 do 17:00 hodin nebo 1 hodinu před začátkem představení.

Vážení diváci, při návštěvě divadelních představení je potřeba splnit podmínky stanovené Ministerstvem zdravotnictví ČR. Aktuální pravidla si přečtěte zde